• Marta

my 10 most favourite places in Estonia

Updated: Jun 19

In honour of Estonian Restoration of Independence on 20 August, I thought I should make a list of my 10 favourite places in Estonia, as I have been there maaaany times and seen a lot. This year I also took an opportunity to drive around Estonia for 4 days and see as many places as possible, so here is my top 10 in indefinite order!


Par godu Igaunijas Neatkarības atjaunošanas dienai 20.augustā, nolēmu, ka jāuzraisa saraksts ar 10 manām mīļākajām vietām Igaunijā, jo esmu tur bijusi ļoooti daudz reižu un daudz arī esmu tur redzējusi. Šogad arī izmantoju izdevību izbraukāt visu Igauniju 4 dienu triecientempā un apskatīt pilnīgi visu, ko var apskatīt. Te nu ir mans top 10 nenoteiktā secībā!

1. Viru bog nature trail. I'm a bit of a nature gal, so no wonder I love the remoteness, the silence and the beauty of nature. Nature trails in bogs are a popular thing here in Latvia as well as in Estonia, so this is one of my faves just 50km from Tallinn.


Tā kā drusku esmu dabasbērns, tad tas nav nekāds pārsteigums, ka mani piesaista neskarta daba, tās klusums un skaistums. Dabas takas purvos ir diezgan populāra lieta gan Latvijā, gan Igaunijā. Viru taka atrodas vien ~50km no Tallinas. Man ļoti patika!


2. Soomaa National Park (Riisa study trail) was also my favourite. The trail is close to Pärnu city and offers the same beautiful, peaceful and calming emotions.


Vēl viena purva taka, bet šoreiz Soomaa nacionālajā parkā netālu no Pērnavas - Riisa mācību taka. Tikpat skaista un neskarta daba, tas pats miers, klusums un skaistums.


3. Jägala waterfall. It is said that falling water has satisfying and calming effect on people's minds, so there you go. This very beautiful waterfall is just 30km from Tallinn (to the East) and you can even cross the river on a good day.


Nezinu, vai tā ir visiem, bet mani piesaista tekošs ūdens - kaut kā ļoti nomierinoši. Es varētu ilgi skatīties tekošā ūdeni, tāpat kā uguns liesmās - esmu dzirdējusi sakām, ka tas nomierina prātu. Tad nu, manuprāt, šis ir skaistākais Igaunijas ūdenskritums - tikai 30 km no Tallinas. Bijām vasarā, kad pilnīgi mierīgi varēja šķērsot upi ar kājām.


4. Keila waterfall is another 30km from Tallinn, but to the other side - to West. I have seen it frozen during colder winters, enormous and loud during warmer winters and tiny and calm during hot summer. It is beautiful either way.


Tos pašus 30 kilometrus uz otru pusi no Tallinas (šoreiz uz rietumiem) ir vēl viens slavens Igaunijas ūdenskritums - Keilas ūdenskritums. Tas ir redzēts ziemā gan aizsalis, gan putojošs un dārdošs, gan arī karstā vasarā pavisam izsīcis un mierīgs. Visos formātos ir skaisti :)


5. Hiiumaa island - the second biggest island of Estonia. A perfect place to go, if you wish to disconnect from the rest of the world. A couple trails, a couple lighthouses, a history museum, bird watching and sunset at the beach are just a couple of things you can watch and do there. Above all else is meeting very few people. Here pictured is Tahkuna lighthouse.


Hījumā sala - otrā lielākā Igaunijas sala. Ideāla vieta, ja ir vēlme atslēgties no ārpasaules, jo cilvēkus tur nevar satikt pārāk bieži. Dažas pastaigu takas, dažas bākas, vēstures muzejs ar tanku, putnu vērošana un saulrieta vērošana pludmalē ir lietas, ko tur var darīt. Bildē attēlota Tahkuna bāka saulrietā. Skaisti!


6. Saaremaa island - the largest island of Estonia! And a quite popular place to spend holidays for Estonians. Windmills, a meteorite crater, Kuressaare city, Panga cliff, Vilsandi National park, leaning lighthouse of Kiipsaare as well as Sõrve cape and lighthouse, from where you can see Latvia - these are just a couple of things you can see there. Definitely woth a visit. In the picture - Sõrve cape and lighthouse.


Lielākā Igaunijas sala - Sāremā. Kā novērojām, tā ir diezgan populāra atpūtas vieta arī pašiem igauņiem. Dzirnavas, meteorīta krāteri, Kuresāre pilsēta, Pangas klints, Vilsandi nacionālais parks un šķībā Kīpsāres bāka, kā arī Serves rags un bāka, no kurienes var redzēt Latviju - tās ir dažas no lietām un vietām, ko var redzēt un darīt Sāremā. Noteikti vērts tur aizbraukt! Bildē - Serves rags un bāka. Latvijas krasta līniju redzējām!


7. Rummu quarry. A very unique place - an underwater prison, jagged limestrone hills and almost crystal clear water is what makes this place so interesting.


Rummu karjers ir visai unikāla vieta - zemūdens cietums, roboti kaļķakmens pauguri un gandrīz kristāldzidrs ūdens šo vietu padara tik īpašu un interesantu.


8. Tallinn Old Town. I think I am not only a sucker for remote wilderness, but also for old and historic buildings and places. I like to imagine what people many centuries ago did there, felt, what dreams and goals they had in life and what they had to fight for. I just love walking around such places and dream about different times that I will never experience. Tallinn Old Town is a perfect place for that - full of history, tiny streets and big buildings.


Ja man jautā, ko man ceļojot patīk skatīties - dabu vai pilsētas, tad man grūti atbildēt, jo man tomēr patīk abi, it sevišķi, ja pilsētā ir vēsturiskas ēkas un vietas. Man patīk staigāt pa tādām vietām un iztēloties, kā cilvēki šeit dzīvoja vairākus gadsimtus atpakaļ, ko viņi juta, kādi viņiem bija sapņi un dzīves mērķi, par ko viņi cīnījās, cik daudz vai maz viņi zināja par pasauli. Man patīk pastaigāties un par to pafantazēt, jo pati es tādus laikus nekad nepiedzīvošu. Tallinas vecpilsēta ir ideāli piemērota tam - pilna vēstures, šauru ieliņu un grandiozu ēku.


9. Pärnu city. If you search on the internet about this city, you will find that it is a popular resort city, famous for its' SPAs and beach, however I did enjoy beach, and I did enjoy how clean and well organizet it was. I enjoyed wooden walking trails along the beach, tha parks, the buildings and most of all - a 1.5km long stony mole into the sea. We were lucky enough to be able to walk till the end of it, because it was a calm and warm summer evening. Such a cool experience!


Ja internetā meklēsiet informāciju par Pērnavas pilsētu, tad tur būs minēts, ka tā ir kūrorta pilsēta, kas ir slavena ar SPA atpūtas iespējām un pludmali, tomēr man patika ne tikai pludmale, bet arī koka laipas un pastaigu takas gar pludmales zonu, pilsētas parki un ēkas, bet visvairāk no visa - 1.5 kilometrus garš akmeņu mols, kas iestiepjas jūrā. Mums paveicās, ka varējām aizlēkāt pa akmeņiem līdz pašam mola galam un atpakaļ, jo bija silts un mierīgs vasaras vakars. Noteikti iesaku!


10. Lake Peipus. At first it seems like there can be nothing exciting - it is just a lake. So what? But when I got there, I was amazed. I had never seen a lake so big before, it looked just like the sea with waves, seashells, seagulls. Also there are tiny fishermen villages along the coast. It just has a different vibe, these people just live different lives and it's nice :) their lives are ruled by nature, not social media or modern technologies... I immediately felt so relaxed and chill there. It was so nice! :)


Peipusa ezers - sākumā liekas "kas gan tur īpašs? tas taču vienkārši ezers!", bet kad es pie tā nokļūvu, tad biju diezgan pārsteigta. Ezers it tik milzīgs, ka atgādina jūru, kurai nevar redzēt, kur tā beidzas ne pa labi, ne pa kreisi, ne pāri. Arī viļņi, kaijas un gliemežvāki ļoti atgādināja jūras krastu. Turklāt pa ceļam nācās braukt cauri zvejnieku ciematiņiem. Tāda interesanta sajūta - liekas, ka šie cilvēki dzīvo pavisam citādāku dzīvi tur :) bet foršu dzīvi, tādu mierīgu un dabas vadītu, nošķirtu no populārās mūsdienu steigas, sociālajiem medijiem, jaunākajām tehnoloģijām. Es uzreiz tur sajutos tik mierīga un relaksēta. Jauki! :)


This is my top 10. I hope you get to see some of these places, because I really suggest you to! If you have any other favourite places, let me know! :)


Tāds ir pams top 10! Ceru, ka tev izdosies redzēt kādas no šīm vietām, jo es tiešām silti iesaku! Ja tev ir kādas citas mīļākās vietas Igaunijā, uzraksti man! :)


#visitestonia #enjoyestonia #travelestonia #travelling #traveleurope #Estonia #roadtrip

20 views

© 2019 Life of Marta